A felemás zoknik napja- A másság összeköt / Dan šarenih čarapa – Različitosti nas spajaju!

Március 21-én iskolánk diákjai és tanárai felemás zoknit húztak.

Ez a nap és a felemás zoknik a Down-szindróma világnapját jelképezik, mivel a Down-szindrómásoknak eggyel több, zokni alakú 21-es kromoszómájuk van. Ezen a másságon változtatni nem tudunk, de rávilágíthatunk arra, hogy sokféle ember él a földön, és ez gazdagítja világunkat, egymás elfogadásával pedig segíthetjük a mássággal élő gyerekek és felnőttek beilleszkedését a társadalomba.

Közös fotónkkal is azt üzenjük, hogy az emberi sokszínűség világunkat érdekesebbé, szebbé teszi, az elfogadás által pedig mi mindnyájan csak jobbá válhatunk.

Učenici i učitelji OŠ Zmajevac i ove su godine obukli šarene čarape u znak podrške osobama s Down sindromom.

Učenici su se prisjetili da je 21. ožujka simboličan datum jer je za Down sindrom karakteristično utrostručenje na 21 paru kromosoma gdje umjesto uobičajena dva, osoba ima jedan kromosom viška. Takav poremećaj nije moguće izliječiti, ali ono što možemo jest osvijestiti ljepotu različitosti među nama te omogućiti djeci s Down sindromom dostojanstven život u našoj zajednici.

Nošenjem različitih čarapa i mi smo dali podršku te zajedničkom fotografijom poslali poruku da različitost čini svijet zanimljivijim, boljim i ljepšim!

objavio: Dragana Božić   datum: 22. 3. 2024.

« Travanj 2024 »