A Föld napja / Dan planeta Zemlje

Az április 22-én tartandó Föld napja alkalmából iskolánkban különböző tevékenységeket végeztünk. A hatodikosok Balog Helena természettanárnő irányításával fontos üzeneteket helyeztek el az iskola központi faliújságján a környezetvédelemmel, azaz a víz, a levegő és a talaj szennyezésének csökkentésével kapcsolatosan. A faliújságnak végleges, tetszetős formát Balog Berta rajztanárnő adott. Horvátórán a diákok A Föld, a mi egyetlen otthonunk címmel készítettek fogalmazásokat.

A felsősök egy Kahoot kvízben i részt vettek, ellenőrizték és elmélyítették a Földdel kapcsolatos tudásukat. Dudás Patrick, 7. osztályos tanuló érte el a legjobb eredményt, így lehetősége lesz egy felelés alól felmentést kérni biológiából.

Vigyázzunk bolygónkra mindennap, ne csak a napján!

Povodom Dana planeta Zemlje, koji se obilježava 22. travnja, u OŠ Zmajevac održane su različite aktivnosti. Učenice šestih razreda s učiteljicom Prirode Helenom Balog ispisivale su važne poruke kako bi podigli svijest o zaštiti okoliša. Svoje poruke o smanjenju onečišćenja vode, zraka i tla postavile su na pano koje je prigodno uredila učiteljica Likovne kulture Berta Balog. Na satu Hrvatskog jezika učenici su pisali sastav na temu Planet Zemlja – naš jedini dom.

Svi učenici predmetne nastave sudjelovali su u Kahoot kvizu u kojem su provjerili svoje znanje, ali i osvijestili važne činjenice o planeti Zemlji. Učenik 7. a razreda Patrick Dudaš postigao je najbolji rezultat u kvizu i time ostvario mogućnost isprike prilikom odgovaranja Biologije.

Čuvajmo svoj planet svaki dan, a ne samo na njegov rođendan!

objavio: Dragana Božić   datum: 23. 4. 2024.