Egyiptom projekt tanulóknak / Učenici sudjelovali u projektu Egipat

Április 19-én a 6. és 8.c osztályok tanulói az Egyiptom nevű projekt bemutatásán vehettek részt, amelyet a Jezsuita Klasszikus Gimnáziumban tartottak az intézmény 25 éves fennállása alkalmából. A projekt célja az egyiptomi civilizáció legjelentősebb jegyeinek bemutatása volt.

A Žigić Bojan történelemtanár és Vedran Ferka hittantanár kíséretében Eszékre utazó diákok kipróbálhatták a hieroglifák írását, számos érdekességet tudhattak meg a piramisok építéséről és méreteiről. A Nofretete szobájának nevezett sarokban az ókori Egyiptom sminkelési kultúrájával ismerkedhettek. Bátor diákjaink végül a földalatti világba ereszkedtek le, hogy mérlegre tegyék lelküket. Az ajándékboltban gondos diákkezek által készített tárgyakat tekinthettek meg.

Diákjaink élményekben gazdagon tértek haza az ókori Egyiptomból.

Dana 19. travnja učenici 6. i 8. c razreda sudjelovali su na predstavljanju projekta „Egipat“ koji se održao povodom 25. obljetnice škole u Isusovačkoj klasičnoj gimnaziji. Cilj projekta bio je prikazati najznačajnije odrednice egipatske civilizacije.

U pratnji učitelja Povijesti Bojana Žigića i vjeroučitelja Vedrana Ferka učenici su se imali priliku okušati u pisanju hijeroglifa, a saznali su i brojne zanimljivosti o gradnji i veličini piramida. Učenici su posjetili  kutak za šminkanje, tzv. Nefertitine odaje kako bi osvježili svoj izgled nadahnut stilom drevnog Egipta. Naši hrabri učenici zavirili su i u podzemni svijet kako bi izvagali svoje duše. U suvenirnici su pogledali predmete koje su učenici marljivo izrađivali.

Iz „drevnog Egipta“ učenici su se vratili kući puni dojmova te bogatiji za jedno novo iskustvo.

objavio: Dragana Božić   datum: 23. 4. 2024.