Modellezők ligája - megyei forduló / Županijsko natjecanje Modelarske lige

Május 6-án a Tenjai Ált. Iskolában került sor a modellezők ligája második fordulójának megrendezésére. Iskolánkat Zsivics Antónia, Szécsényi Imre, Dobszai Balázs és Dudás Patrik képviselték. Felkészítő tanáruk Akerman Dániel tanár úr volt. Versenyzőink kitűnő eredményeket értek el. Antónia és Imre párosa 1., Balázs és Patrick 3. helyezést értek el.

A feladat egy Triceratops csontvázának elkészítése volt 3 mm vastag furnérlemezből, amelyre 180 percet kaptak. Az időnkénti szünetekben tanácskozhattak a mentorukkal.

Tanulóink érmekkel tértek haza, és már lelkesen készülnek az országos versenyre, amelyet május 17-19-én tartanak meg Stubicke Toplice helység Matija Gubec elnevezésű szállodájában.

Gratulálunk a sikeres tanulóknak és felkészítőjüknek. További szép sikert kívánunk a döntőn!

Dana 6. svibnja u OŠ Tenja održano je II. kolo Modelarske lige – županijska razina. Našu školu predstavljali su učenici Antonia Živić, Imre Sečenji, Balaž Dobsai i Patrick Dudaš pod mentorstvom učitelja Tehničke kulture Danijela Akermana. Učenici su ostvarili iznimne rezultate. Ekipa Živić – Sečenji osvojila je 1. mjesto, a ekipa Dobsai – Dudaš 3. mjesto.

Učenici su imali zadatak izraditi kostur dinosaura Triceratops od šperploče debljine 3 milimetra. Za ovaj zadatak su imali 180 minuta uz povremene konzultacije u pauzama s mentorima.

Učenici su se kući vratili s medaljama, spremni za državnu razinu natjecanja Modelarske lige koja će se održati u razdoblju od 17. do 19. svibnja u Hotelu Matija Gubec u Stubičkim Toplicama.

Čestitamo učenicima i mentoru na odličnim rezultatima, a učenicima želimo puno uspjeha na državnom natjecanju!

objavio: Dragana Božić   datum: 9. 5. 2024.