Ősz az első osztályban / Jesen u 1.a MO

Elsőseink nagyon szeretik az őszt, tanító nénijükkel feldíszítették osztályukat, ezzel is köszöntve legszínesebb évszakunkat. A gyerekek nagy környezettudatosággal érkeztek az iskolába, osztályfőnökük pedig  bevezeti őket az újrahasznosítás színes világába. Ennek a tudásnak a birtokában, egy régi ruha anyagát hasznosították újra és készítettek belőle tököket, amit az ősz egyik szimbólumaként ismerünk és szeretünk. Osztályukba a tökök mellé új lakók  érkeztek/költöztek, akik nem mások mint a bölcs baglyok, kik megszépítik mindennapjaikat és elrepítik őket Betűországba, ahol új kalandok várnak rájuk. Ezek a baglyok nem akármilyen baglyok, ők is a környezettudatosság jegyében születtek, őszi termésekből. Minden baglyokcsának van büszke tulajdonosa.

A fényképek megtekinthetők itt.

Naši prvašići vole jesen.  Sa svojom učiteljicom uredili su učionicu te poželjeli dobrodošlicu ovom najšarenijem godišnjem dobu.

Prvašići vrlo dobro znaju da treba reciklirati te su od starih tkanina izrađivali bundeve – simbole jeseni. U svoju učionicu primili su i nove stanare, mudre sovice koje će im uljepšavati dane provedene u razredu, ali ih i podsjećati da svakodnevno trebaju učiti. Svaki učenik ponosni je vlasnik jedne male mudre sove.

objavio: Krisztina Kodvanj   datum: 22. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »