Online előadás a fenntarthatóságról / Online predavanja o održivom razvoju

Iskolánk több alkalommal is megmutatta, hogy tudatosan figyel környezetére és ezért csatlakoztunk a “Fenntarthatósági Témahét”kezdeményezéséhezaminek fő védnöke Áder János Magyarország köztársági elnöke.

A témahét keretein belül diákjaink online elődadásokon vehettek részt a COVID-19 vírus terjedésének megakadályozására tett járványügyi szabályok betartása mellett.

Alsósaink a „Szemét vagy hulladék” témakörét járták körbe. Felső tagozatos diákjaink pedig  „A mobiltelefon életútja” izgalmas és nagyon aktuális témát ismerhették meg mélyebben.

Diákjaink nagyon aktívan, figyelmesen, fegyelmezetten vettek részt az előadásokon.

Budući da u školi razmišljamo i djelujemo održivo, naši učenici koji nastavu slušaju  na mađarskom jeziku i pismu sudjeluju u mađarskom projektu „ Tjedan održivog razvoja” uz potporu udruge „Plavi planet”.

U okviru toga, učenici su online sudjelovali na dvama poučnim predavanjima koja su poslušana u školskome holu u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama. Učenici razredne nastave slušali su predavanje Otpad ili smeće, dok su učenici predmetne nastave slušali o životnom putu mobitela. Svi su učenici bili aktivni i rado su odgovarali na postavljena pitanja.

objavio: Administrator   datum: 15. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »