HÓD 2019 - NEMZETKÖZI INFORMATIKAI ÉS SZÁMÍTÓGÉP-KÉSZSÉG VERSENY / MEĐUNARODNO NATJECANJE "DABAR"

Ebben az iskolaévben részt vettünk a Hód elnevezésű nemzetközi versenyen, amellyel az informatika és a számítógépes gondolkodás előmozdítását, az informatika népszerűsítését kívánják elérni a tanulók és tanáraik, sőt a széles nyilvánosság körében is. A hód hetét november 11. és 15. között rendezték meg.  Horvátországi szervezője a Tanulásban Együttműködők Egyesület volt. A verseny célja az is, hogy ráébresszen arra, hogy a számítógép nem csak játékra, szórakozásra, a közösségi oldalak látogatására, filmnézésre használható, hanem az informatikát izgalmasabbá tevő,érdekes logikai játékok forrása, színtere is.

A tanulók online kapcsolódhattak be a versenybe.Számos kihívásnak tettek eleget, amíg mintegy ötven szakember által alkotott feladatot oldottak meg. Újbezdáni tagiskolánk diákja,  Pálinkás Dávid kiváló eredményt ért el, mivel saját kategóriájában a sikeres tanulók első 10%-a közé került.

Az elért eredményhez szívből gratulálunk!

Ove školske godine naši su učenici sudjelovali na natjecanju Dabar. Natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i široj javnosti. Dabrov tjedan održan je od 11.  do 15. studenog, a organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga „Suradnici u učenju“.Cilj je natjecanja  učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.

Učenici su pristupili online natjecanju rješavajući niz izazovnih zadataka koje su osmislili stručnjaci iz pedesetak zemalja. Učenik David Palinkaš iz Novog Bezdana ostvario je odličan rezultat jer je bio u  prvih 10 % učenika u svojoj konkurenciji.

Čestitamo na postignutom uspjehu!

objavio: Administrator   datum: 6. 12. 2019.

« Travanj 2024 »